
Csongor és Tünde – 4. és 5. előadás
Ebben a városban mindenki alszik. Nők és férfiak kóvályognak félig nyitott szemmel, szebbről, jobbról álmodnak, valamiről, ami kiszakít a hétköznapokból, ami más, ami kigyújtja a szemekben a lángot – ami felébreszt. Csongor sehogy sem találja, mi lehetne az. Tünde viszont tudja. Eldöntötte.
Így indul egymás felé Csongor és Tünde az éjszakában. Mennek a fény után, a fények után, csakúgy, mint körülöttük mindenki; legyen szó egy megkeseredett öregasszonyról, helyét a nagyvárosban nem találó fiatalról, az éjszakát kocsmáról kocsmára járó emberről. Fiatalság, szerelem, barátság után vágyakoznak – mert már maga a vágy is képes arra, hogy elviselhetőbbé tegye az elviselhetetlent: a magányt. Mert felráz, célt ad, és így hitet a célban.
Ha Csongor, Tünde, a bajtársaik és az éjszaka véglényei célt érnek, élhetnek boldogan. A magány megszűnik. Legyőzték. Megkapták, amire vágytak. A kérdés csak az, hogy meddig? És erre vágytak egyáltalán? De mi az az új fény ott a távolban? Éjfél van. Az éj rideg és szomorú. Menjünk gyorsan, álmodjuk vissza az álmaink. Amíg még nem kel a nap.
————————————————–
Jegyek kaphatók az InterTicket országos hálózatában valamint a Jegy.hu oldalon.
https://www.jegy.hu/program/csongor-es-tunde-a-vadasz-eselye-eloadasa-119829?q=csongor%20%C3%A9s%20t%C3%BCnde%20-%20a%20vad%C3%A1sz%20es%C3%A9lye%20el%C5%91ad%C3%A1sa&sgtype=pfprogram&fbclid=IwAR2WyP9XBJWzaccCSZfAHbBJZ6sxILD4jVOQqW1Ytnju2dDAobWIHgOwsRs
támogatói jegy – 4700 Ft
felnőtt jegy – 3500 Ft
diák / nyugdíjas jegy – 3000 Ft
Előadás hossza: 90 perc, szünet nélkül
————————————————–
– játsszák –
András Gedeon
Gaál Attila Csaba
Kozma Gábor Viktor
Mesés Gáspár m.v.
Pelsőczy Luca
Szekeres Blanka
Zádor Fanni
Zsenék Lilla m.v.
– jelmeztervező –
Pelsőczy Luca
– dramaturg –
Bódi Zsófia
– rendezőasszisztens –
Balla Anett
– rendező –
Bélai Marcel
————————————————–
A Vadász Esélye 2019-ben alakult budapesti színházi alkotóközösség, melyet három Marosvásárhelyen végzett alkotó, Bélai Marcel, Gaál Attila Csaba és Kozma Gábor Viktor vezet. A társulat identitását egy erős autoritással rendelkező személy helyett, a folyamatos kutatás közös igénye formálja. A társulat neve Pilinszky János utolsó interjújából származik. Az alkotók munkájuk központi részének tekintik a költő által említett egyszerre aktív és passzív koncentrációt, a folyton elmúló pillanat lényegi megragadását. A társulat kohéziós erejét és az alkotók egyéni fejlődését a társulat rendszeres színésztréning-módszerekkel tartja fenn. A társulat a színházi előadások létrehozása mellett a színházpedagógiai és alkalmazott színházi tevékenységek szervezését és vezetését is fontos feladatának tekinti. Az Őze Lajos Művészeti Iskolában 2020-tól tartanak rendszeres foglalkozásokat.